На снимката: Проф. Клаус Шваб, основател и изпълнителен председател на Световния икономически форум (вляво) и Калин Пешов, председател на Управителния съвет на „Главболгарстрой Холдинг“, по време на подписването на споразумението за сътрудничество
Женева, Швейцария
Главболгарстрой Холдинг и Световният икономически форум подписаха споразумение за партньорство. Двете организации споделят общи принципи и визия за устойчиво развитие и иновации.
Сътрудничеството е доказателство за значимата роля на строителния сектор по пътя на постигането на важните промени в глобален план – посока, която е водеща за икономическия форум.
Като строителен лидер, ГБС се ангажира да бъде активна по теми, свързани с бъдещето на индустрията, прехода към нови енергийни източници, инженерния подход към тази промяна и налагането на най-добрите световни практики в изграждането на инфраструктура.
На снимката: Отляво надясно: Лауро Мъф, експерт – партньорства, Пламена Ненкова, зам.-изп. директор „Ммеждународни отношения и бизнес развитие“ в „Главболгарстрой Холдинг“, проф. Клаус Шваб, Калин Пешов и Шарлот Бутбул от “Градска тансформаци”
Сред темите, по които Главболгарстрой ще работи, е и мястото на строителната индустрия в справянето с глобалните екологични предизвикателства, зелените строителни решения, намаляването на отпечатъка на индустрията върху природата и други ключови въпроси, по които строителният холдинг може да допринесе с експертиза от своя 54-годишен опит в бранша.
Основан през 1971 г. от проф. Клаус Шваб, Световният икономически форум обединява усилията на лидери от различни области като политика, бизнес, академична общност и гражданско общество. Днес форумът е платформа за диалог и сътрудничество в прилагането на иновативни решения по сложни глобални проблеми.
Организацията има статут на наблюдател към Икономическия и социален съвет на ООН и същевременно е под наблюдението на Швейцарския федерален съвет. Посоката на работата и се определя като “подобряване на състоянието на света“.
Световния икономически форум организира редица значими събития като годишната среща в Давос. Публикува документи с голямо обществено, политическо и икономическо значение като „Доклада за глобалните рискове“, „Глобалния доклад за конкурентоспобността“, който оценява конкурентоспособността на икономиките спрямо факторите, които оказват влияние върху икономическото развитие и растеж, както и „Индекс на енергийния преход“, касаещ трансформацията на глобалната енергийна система и готовността на страните за нейната реализация.
Градска среда, Коментар
Built Анализ: Накъде ни водят знаците по пътя?
Пътната маркировка и сигнализация е третият, често подценяван участник в движението, освен хората и автомобилите. В България към нея се подхожда доста критично, било то заради липсата и лошото
09.30.2023